Oluşturulacak Yeni Çeltik Kanunu İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Borsamızda Gerçekleşti.
Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş Borsamıza katılımcılara oluşturulması planlanan Çeltik Ekimi Kanunu hakkında ön bilgi vererek üreticilerin sorun ve taleplerini dinledi. Bölge çeltikçilerinin ilgili kurumlarla ve idarecilerle bir araya gelerek söz konusu kanun hakkında istenilen talepleri dosya halinde kendisine sunulmasını talep eden Aktaş sizlerden gelen talepler doğrultusunda yeni kanun tasarısını hazırlayıp Meclise sunacağız dedi. Toplantı sonunda Başkanımız İbrahim GİRGİN Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş ve Daire Başkanı Ercan Türktemel'e İpsala pirinci hediye etti.
Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TURİB) Kayıt İşlemleri Hakkında
TÜRİB’in faaliyete geçmesi ile birlikte Ticaret Borsaları tarafından TÜRİB’e acentelik hizmeti verilecektir. Bu kapsamda Borsamız TÜRİB ile sözleşme imzalamak suretiyle TÜRİB Acentesi olmuştur.
BİTKİ BESLEME, GÜBRELER VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ TOPLANTISI
iPSALA TB, KEŞAN TB,KEŞAN TSO, iPSALA,KEŞAN,ENEZ ZİRAAT ODALARI VE TOROS GÜBRE İŞBİRLİĞİ İLE İPSALA MESLEK YÜKSEK OKULUNDA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. EMİN BÜLENT ERENOĞLU'NUN KATILDIĞI "BİTKİ BESLEME, GÜBRELER VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ" KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDIKalkınma Çalıştayı Gerçekleşti
Yaklaşık 800 Kişinin Katıldığı Hamzadere Kalkınma Çalıştayı Bölgenin Gelişimini Hızlandıracak
EDIRNE
Adres : Enez Cad. Kabristan Sok. No:105 İpsala/EDİRNE